Obowiązki dyrektora zarządzającego nowo utworzonego działu Investment Management powierzono Nico Tates. Będzie on również odpowiedzialny za uruchomienie w pierwszej połowie roku 2016 nowego biura spółki we Frankfurcie, a następnie za kierowanie nim. Prelios planuje także utworzenie funduszu inwestycyjnego działającego na rynkach nieruchomości w Niemczech oraz krajach Europy Północnej.

 

Ogromna wiedza na temat europejskiego rynku inwestycyjnego, którą posiada Nico, ponad 35 doświadczenia zawodowego i międzynarodowa sieć kontaktów biznesowych umożliwią nam wzmocnienie pozycji w obszarze usług zarządzania aktywami oraz doradztwa inwestycyjnego dla klientów instytucjonalnych - mówią Andrea Boeri oraz Martin Mörl, dyrektorzy zarządzający Prelios Immobilien Management.Andrea Boeri, pełniący także obowiązki Country Manager Prelios na Polskę dodaje: – Niedawno z sukcesem zakończyliśmy proces strategicznej przebudowy wewnątrz firmy i możemy teraz skoncentrować się na świadczeniu usług firmom zewnętrznym. Zmiany miały miejsce zarówno w Hamburgu, jak i Warszawie, i dotyczyły zatrudnienia wysokiej klasy specjalistów, przeniesienia biur do ultra nowoczesnych lokalizacji, a także usprawnień systemu IT dedykowanego do obsługi klientów.

 

Nico Tates posiada 35 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył na międzynarodowych rynkach nieruchomości oraz w funduszach inwestycyjnych. Do roku 2015 Nico Tates obejmował stanowisko Senior Managera w Aberdeen Asset Management, jednym z największych funduszy rynku nieruchomości w Europie. Prowadził działania Aberdeen Asset Manageent  na rynku nieruchomości w Niemczech, Holandii, Francji oraz we Włoszech. Odpowiadał także za zarządzanie funduszem nieruchomości, zarządzanie transakcjami oraz zarządzanie aktywami klientów biura niemieckiego, holenderskiego, francuskiego oraz włoskiego o łącznej wartości 6,8 mld euro.

 

Prelios to wiodąca na rynku europejskim grupa spółek zajmująca się zarządzaniem aktywami i świadcząca pełną gamę usług, w tym również finansowych, na rynku nieruchomości. Spółki z Grupy Prelios zatrudniają około 500 specjalistów zarządzających aktywami o łącznej wartości blisko 5,4 mld euro (nieruchomości oraz aktywa typu NPL), z których większość znajduje się we Włoszech (aktywa o wartości ok. 4,1 mld euro), a pozostała części portfela zlokalizowana jest w Niemczech i Polsce. Od 2002 roku Grupa Prelios notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie.