Sukces pierwszego projektu Atenor w Polsce – Lakeside – stał się preludium do dalszego rozkwitu współpracy. Już w momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie, 90% powierzchni biurowej Lakeside zostało wynajęte, co świadczy o wyjątkowej atrakcyjności tej lokalizacji.

"Połączenie dogodnej lokalizacji, nowoczesnej architektury i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych sprawia, że zarówno Fort 7, jak i Lakeside II stanowią niezwykle atrakcyjne propozycje dla firm z różnych sektorów" – komentuje Piotr Kamiński, Dyrektor Działu Leasingu Powierzchni Biurowych w JLL.

Lakeside II – nowa jakość w biznesowej dzielnicy Warszawy

Istniejący budynek UBC II przejdzie gruntowną modernizację, przekształcając się w Lakeside II – prestiżową przestrzeń biurową o łącznej powierzchni ponad 19 000 mkw. Projekt rewitalizacji, opracowany przez Grupę 5 Architekci – autorów pierwotnego budynku Lakeside – zakłada całkowitą przebudowę konstrukcji żelbetonowej w duchu zasad ESG. Dzięki temu Lakeside II stanie się nie tylko miejscem prestiżu i komfortu prowadzenia biznesu, ale również przyjazną dla środowiska przestrzenią.

Fort 7 – miastotwórczy kompleks łączący funkcje biurowe, mieszkaniowe i hotelowe

Fort 7 to imponujący projekt zlokalizowany tuż przy lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kompleks powstanie w oparciu o najwyższe standardy ekologiczne i technologiczne, a jego znakiem rozpoznawczym będzie rewitalizacja terenów historycznego Fortu VII Zbarż, stanowiącego część pierścienia fortyfikacji Twierdzy Warszawa. Projekt Fortu 7 zakłada budowę wielofunkcyjnych budynków o łącznej powierzchni blisko 136 000 mkw., łączących funkcje biurowe z przestrzeniami hotelowymi, mieszkalnymi i użytkowymi. Atenor niedawno uzyskał pozwolenie na budowę pierwszych budynków biurowych w ramach tego projektu.

Współpraca JLL i Atenor – gwarancja sukcesu

Kontynuacja współpracy JLL i Atenor to kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji obu firm na polskim rynku nieruchomości. Połączenie doświadczenia i ekspertyzy obu partnerów gwarantuje najwyższą jakość obsługi i optymalizację procesu komercjalizacji projektów Lakeside II i Fort 7. 

Atenor, powierzając JLL wynajem kolejnych projektów, stawia na nowoczesne i zrównoważone rozwiązania, które odpowiadają na rosnące potrzeby rynku.